17.04.2024

Hurricane v Semněvicích

Obec Semněvice postupně obnovuje obecní mechanizaci. Nyní přibyl do semněvické provozní stáje vyžínač křovin VARI F-550Z Hurricane se záběrem 58 cm, který je vynikajícím pomocníkem při likvidaci vysoké trávy, stařiny a náletových dřevin. Osazen je čtyřtaktním motorem VARI XP-200A - stejný motor jako na nedávno zakoupeném stroji Tera Vari. Bude používán tam, kde dříve bylo nutné vyžínat prostory křovinořezem. Stroj zajišťuje efektivnější, bezpečnější a kvalitnější sečení. Co je ale velmi důležité a ocení to především obecní zaměstnanci, šetří záda a ruce. Stroj umožní sekání ve svazích, škarpách podél stěn domů a plotů. Zajištěn je záruční i pozáruční servis.

Vyžínač zvládne posekat bez problémů hustou čerstvou trávu, stařinu i nálety do průměru jednoho centimetru. Vyžínač se vyznačuje perfektním vyvážením pro práci na rovině i ve svahu, má pevnou nápravu, dvě rychlosti pojezdu, tuhý a odolný rám s HDG zinkovaným sekacím prostorem. Žárově zinkovaný plech je nejen odolný proti korozi, navíc významně zvyšuje odolnost proti nárazu a mechanickému namáhání. Pracovním nástrojem vyžínače je odolný značkový mulčovací nůž Gator. Na vyžínači má VARI patentovaný tvar sekacího prostoru, vodicí ostruhu a uložení žacího nože. Díky těmto technickým řešením nechává stroj o 50 % menší travní zbytek oproti konkurenci. Komfort obsluhy zajišťuje nastavení výšky řídítek v šesti polohách, ergonomické ovládací páky s nízkým tlakem do dlaně a gripy se vzduchovými komorami, které eliminují mikrovibrace. Sečení s vyžínačem je tedy velice přesné a pohodlné. Bezpečnostní kryt chrání při sekání proti odletu kamínků.

Za vstřícný a ochotný servis obec děkuje zaměstnanci Agrowestu Domažlice, panu Josefu Škudrnovi.

< Aktuality
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram