12.04.2024

Ryby už jsou v rybníce

Obec Semněvice plní slib, že výtěžek z rybářských závodů, které se uskutečnily v minulém roce, se lidově řečeno vrátí zpátky do rybníka. Před rybářskými závody, které jsou tradiční součástí Semněvické svatojiřské pouti, bylo ve spolupráci se sádkami v Chocomyšli zakoupeno cca 450 ks kaprovitých ryb I. třídy, které byly dnes vpuštěny do rybníka. Aby se v Semněvicích rybám dobře dařilo, bude kvalita rybníka v příštím týdnu ošetřena dolomitickým vápence třídy B. A k čemu vlastně vápenec slouží? Upravuje takzvanou kyselinovou neutralizační kapacitu vody, tedy schopnost vyrovnávat se s přísunem kyselých látek. Chceme stabilizovat hodnotu pH, aby neklesala příliš nízko a voda pak nebyla překyselená. Samotná kyselost podporuje uvolňování látek ze sedimentu, a to včetně nežádoucích, jako je fosfor. Ten pak napomáhá vzniku sinic.

Rybářské závody proběhnou v sobotu 27. 4. 2024. Zápisné na závod bude 400,- Kč. Pro místní lovce z Obce Semněvice je v ceně započítána hodnota celoročního rybářského lístku, který opravňuje lovce k odchytu ryb v semněvickém rybníce při dodržování platných pravidel rybářského řádu.

Na podzim bude dle možností na sádkách doplněna skladba ryb o násadu dravců cca 20 štik.

Petrův zdar a pěkné chvíle u semněvického rybníka!

< Aktuality
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram