13.09.2023

Semněvice se zapojují do kampaně UKLIĎME ČESKO

Dne 16. 9. se obec Semněvice zapojí do kampaně UKLIĎME ČESKO. Primárním cílem je vyklizení nepotřebných věcí z obecních nemovitostí, které již nemají pro obec využití a dlouhodobě se na ně jen práší bez dalšího využití. Nejprve se bude vyklízet budova obecního úřadu a kulturního domu s hospodou. Vyklízený materiál bude vynesen na prostranství před obecní úřad. Pokud někdo najde kus nábytku, pro nějž najde funkční využití, může si ho po domluvě se starostou obce odnést. Věci, které nebudou občany během soboty rozebrány se v neděli naskladní do připravených kontejnerů a připraví k odvozu v pondělí. Úklid obecních prostor je nutnou podmínkou k tomu, abychom pomalu mohli začít uvažovat o dalším využití doposud nevyužívaných prostor a jejich přípravě k následné rekonstrukci.

Pokud se budete chtít podílet na úklidu obce i jiným způsobem, u obecního úřadu budou v sobotu od 9:00 připraveny pytle k případnému sběru odpadu, který se kolem naší obce nachází.

V dalších termínech bude následovat vyklízení objektu bývalé školy a náročnějším oříškem bude i kompletní vyklizení vybydlených bytů a sklepních prostorů v čp. 43 a čp. 44. Za vaši případnou pomoc ke zvelebení obce předem děkujeme, vážíme si jí.

< Aktuality
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram