13.06.2024

Semněvický kroket

Dne 15. 6. 2024 se od 15:00 uskuteční na travnatém hřišti vedle obecního domu tradiční semněvický kroket. Zváni jsou senioři i děti, ženy i muži. Pokud by kroketovému soutěžení nepřálo počasí, které je v posledních dobách dosti deštivé, akce by byla zrušena. Držme si ale společně palce.

Pro všechny účastníky zajištěno občerstvení a drobné ceny. Podle jedné z oblíbených teorií se kroket na přelomu 18. a 19. století vyvinul z původní francouzské paille maille, komplikovanost pravidel této hry byla delší dobu pro drtivou většinu osob daleko za hranicí srozumitelnosti a její název se coby pel-mel stal postupně synonymem chaosu. Aby během turnaje nedocházelo k pel melu nesrozumitelností, byl ředitelem turnajového klání jmenován Milan Pepo, který bude zdárný průběh kroketového turnaje zajišťovat a dbát na dodržování všech kroketových i turnajových pravidel.

Přejme si pěkné počasí, těšíme se na vaši účast.

< Aktuality
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram