27.01.2023

Výměna veřejného osvětlení

Obec Semněvice reaguje na zvýšení cen energií.

Dne 24. 1. 2023 proběhla v obcích Semněvice, Šlovice a Pocinovice demontáž starého žárovkového osvětlení s velkou spotřebou. Po prostudování pasportu obce došlo též po domluvě s občany ke zrušení některých světelných bodů, zároveň byly z pasportu odstraněny zbytečné sloupy, za které obec zbytečně platila poplatky. Nově byl upraven i provoz svítidel u hřiště v Semněvicích, před kulturním domem a u kostela, kde jsou nově instalovaná svítidla vybavena mechanickým spínáním, aby je bylo možné zapojit vždy při pořádání kulturních a sportovních akcí, ale nesvítila zbytečně do prázdna. Reflektor na kostel byl vybaven programovatelným časovým spínačem.

Veškeré tyto změny se dějí především s ohledem na úsporu energií obecně, ale též s ohledem na provoz obecního rozpočtu, který by byl v současné situaci velkého zdražování energií zatížen zbytečnými výdaji. Doufáme, že se úsporná řešení v hospodaření obce projeví. Za rok budeme mít k dispozici detailnější finanční statistiky. Celá revize obecního osvětlení proběhla na základě jednání starosty obce s firmou ČEZ zcela zdarma.

< Aktuality
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram