25.09.2023

Významné životní jubileum paní Odvodyové z Pocinovic

Dne 25. září 2023 jsme v naší krásné obci Pocinovice slavili významné jubileum - požehnaný věk paní Odvodyové. Tento den jsme společně s paní místostarostkou vzdali hold nejen jejímu dlouhému a plodnému životu, ale také jsme se zamysleli nad událostmi, které ovlivnily osudy obyvatel našeho regionu.

Vzpomněli jsme na dobu, kdy bylo z území Sudet vysídleno původní německé obyvatelstvo a na strasti, které prožívali vysídlenci v pracovních táborech. Společně jsme zavzpomínali na minulé časy, na dobu, kdy z území Sudet bylo vysídleno původní německé obyvatelstvo a na těžkosti pracovních táborů, do nichž byli sudetští Němci koncentrováni. Pro ty, kteří odsunuti nebyli, ani potom nenastaly lehké časy. Bylo nutné se sžívat s nově příchozím obyvatelstvem a vyrovnávat se s rozmanitými ústrky a ponižováním. Naštěstí jsou tyto doby zatížené totalitními režimy již pryč a můžeme na tyto těžké doby pouze v klidu a míru vzpomínat.

Jsme vděční, že se paní Odvodyová může těšit z dlouhého života plného moudrosti, radosti a svěžesti. Těšíme se na další příjemné setkání, při kterém si budeme vyprávět další příběhy a vzpomínky, a společně budovat pouto mezi generacemi.

< Aktuality
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram