10.07.2023

Dobrovolnický workcamp pomáhá Semněvicím

Ve dnech 10. - 24. 7. 2023 se na faře v Semněvicích konal mezinárodní dobrovolnický workcamp, kterého se zúčastnili dobrovolníci z Mexika, Jižní Koreje, Francie, Irska a Česka. Své pracovní úsilí dobrovolníci poskytli i obci Semněvice, pro kterou odpracovali celkem 100 pracovních hodin.

Kompletně byl zrekonstruován plot kolem Janovy zahrádky, který byl řádně očištěn, prohnilé a vyhnívající části plotu byly vyměněny. Vše bylo znovu natřeno a namontováno. Dobrovolnice z Mexika a Jižní Koreje kompletně vyčistily zídku kolem kostela, kluci z Francie opravili ta místa, která bylo možné opravit menším zásahem bez toho, aby zeď musela celkově rozebírat.

Do nově opravené zídky se postupně budou sázet sukulentní skalničky, které dobře zarostou do mezer mezi kameny a zabrání vyplavování hlíny a další degradaci zdi. Jedno odpoledne dobrovolníci věnovali vypletí místního hřbitova, posekání hřiště a zabroušení zrezlých fotbalových branek tak, aby mohly být nově natřeny.

Za veškerou práci posíláme již do jejich rodišť srdečné pozdravy a poděkování a THANK YOU, MERCI, GRACIAS a 감사합니다

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram