09.07.2022

Bowling

Přejít do galerie události

Bowling do kopce

Patnáctý ročník semněvické ,,speciality“ bowlingu do kopce se uskutečnil v sobotu 9.července 2022 na ploše před obecním úřadem.

Přes proměnlivé počasí se ve čtrnáct hodin dostavilo k zápisu na dvacet soutěžících a přibližně stejný počet povzbuzujících diváků. Hrálo se deset kol ve třech kategoriích: ženy, muži a děti do patnácti let. Pravidla jsou prostá. Na hrubém asfaltu do mírného kopce porazit jako u klasického bowlingu co největší počet kuželek. Jen startovací čára je odstupňována podle kategorií.

Po čtrnácté hodině se mohlo začít. Napětí a touha vyhrát byla znát v obličejích všech závodníků. Pravda, nad některým stylem by profesionálové asi kroutili hlavou. Stejně tak nebyla nouze o situace, kdy koule zamířila do křoví nebo před ní museli stavěči kuželek uskakovat. To vše vyvolávalo potlesk nebo smích ostatních i zoufalství hráčů, skutečné či hrané, když koule mířila přesně do středu kuželek a metr před nimi stačil malý kamínek, aby změnila směr kamsi do křoví.

Hru nepřerušila ani krátká přeháňka, jen přítomní využili danou chvíli na doplnění sil pivem, nealkem, párky v rohlíku nebo smaženým řízkem, které jako vždy připravili hostinští manželé Tomčalovi.

Po sedmnácté hodině se mohlo začít vyhodnocovat. Nemá cenu vypisovat pořadí. Jak je v Semněvicích zvykem, tak vyhrávají všichni zúčastnění. Jen překvapením, stejně jako u předcházejícího kroketu, byla čerstvá chalupářka paní Milada, která získala bezkonkurenčně nejvíc bodů. Ovšem silná konkurence jí bezpochyby roste v tříleté Julince, která na závěr předvedla hod, sice mimo všechna pravidla s koulí nad hlavou, nicméně sportovní bowlingový talent tam je již patrný.

A závěr? Diplomy a ceny si odnesli všichni zúčastnění, kteří navíc dostali drobné dárky s logem obce Semněvice. Ještě společná fotografie na závěr a všichni se rozešli s pocitem příjemně prožitého odpoledne.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram