26.06.2021

Kroket 2021

Dvanáctý ročník v kroketu se uskutečnil v sobotu 26.června vedle kulturního domu v Semněvicích. Před čtrnáctou hodinou, kdy turnaj začínal, se dostavilo k zápisu šest dvojic, které pak hrály systémem každý s každým. Turnaj byl svým způsobem výjimečný. Chyběla řada soutěžících, kteří nás již bohužel opustili, nebo se nemohli ze zdravotních důvodů zúčastnit. Proti předcházejícím ročníkům byly zrušeny kategorie dospělí x děti, protože se ukázalo, že kroket můžou hrát opravdu všichni dohromady. Hrát se odhodlali i ti, jenž přijeli jen na ,,čumendu“ a hrát původně neměli v úmyslu. Stejně jako v minulých ročnících soutěžící zahrnuli kategorii obyvatel od místních až po ,,Pražáky“. Dvanáct soutěžících povzbuzovala i řada přihlížejících. Přes parné počasí se zrovna nehrající osvěžovali pod slunečníky povoleným ,,dopingem“ a posilovali grilovanými klobásami, občerstvením, které zajistili hospodští, manželé Tomčalovi.

Ceny pro vítěze (a nejen je) zajistila obec Semněvice. Po příjemně strávené hře došlo po dvou hodinách k vyhlášení vítězů. Jak je v Semněvicích zvykem, cenu obdrželi všichni soutěžící.

Vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnily i děti, musel starosta obce, který předával ceny, reagovat na danou situaci. A tak třeba vítězové, táta Luboš a syn Kuba Hajsovi si odnesli alko a nealko a třetí Pepík s Jirkou si místo láhve vína vybrali sladkosti. Nakonec byli ale všichni spokojeni.

Sportovně laděné odpoledne pak pokračovalo posezením u grilu do pozdních večerních hodin.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram