10.06.2022

Noc kostelů

Každoroční akce Noc kostelů proběhla v pátek 10.6. 2022. I letos byl přihlášen náš kostel sv. Jiří v Semněvicích.

Akce započala v 18:00 hod. a skončila ve 22:00 hod. Již před zahájením se u kostela sešla větší skupinka návštěvníků, která se za přítomnosti průvodce seznámila s historií kostela, jeho raritami a prohlédla si i místa, kam se běžný návštěvník nedostane. Odvážlivci vystoupali na věž, aby si prohlédli zvon či unikátní vazbu krovu. Historický exkurz pokračoval i po skončení oficiální prohlídky, protože přítomní projevili zájem také o historii obce, současný život či místní pověsti.

V průběhu večera přicházeli i jednotlivci, ale vyvrcholením Noci kostelů byla návštěva plzeňského biskupa Tomáše Holuba, který přijel krátce před dvacátou první hodinou. Prohlédl si svícemi osvětlený kostel, kde atmosféru navíc podbarvovalo zapadající slunce, které přes vitráže všemu dávalo načervenalý nádech i tlumená reprodukovaná barokní hudba.

Poté pan biskup pohovořil s místními i návštěvníky a před rozloučením se všichni společně krátce pomodlili. Místní pak zůstali v družné debatě až do uzavření kostela.

Celkově letos kostel navštívilo na čtyřicet návštěvníků.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram