17.07.2021

Nohejbal

První ročník memoriálu Josefa Hálka v nohejbalu trojic se uskutečnil v sobotu 17.července 2021 na nohejbalovém hřišti v Semněvicích. Turnaj uspořádali místní sportovci na památku v lednu zesnulého dlouholetého starosty Semněvic pana Josefa Hálka.

Od osmi hodin probíhal zápis soutěžících, kdy se do zahájení turnaje přihlásilo dvanáct družstev místních i přespolních.  V devět hodin zahájil turnaj stávající starosta pan Tomáš Jílek a krátkou přímluvu k soutěžícím i divákům měla manželka bývalého starosty paní Terezie Hálková, která zároveň darovala sud piva.

Po krátkém úvodu hlavní organizátor pan Josef Mareš provedl rozlosování družstev. Vzhledem k počtu soutěžících byly vylosovány tři skupiny po čtyřech družstvech, do dalších kol postupovala vždy první dvě družstva. 

A turnaj mohl začít. Soutěžící povzbuzovalo na čtyřicet diváků, usazených pod stanem či kempinkovými přístřešky, protože občas se přehnala dešťová přeháňka. Slabší déšť soutěžící nezastavil, silnější přeháňky využili nohejbalisté jako přestávku na občerstvení, které zajistili manželé Svobodovi.

Lítý boj na hřišti byl předčasně z bezpečnostních důvodů ukončen po osmnácté hodině kvůli průtrži mračen a zalití hřiště vodou. Po krátké přestávce došlo k vyhlašování vítězů. První místo získalo družstvo ,,Beznoh“, které si také odneslo putovní pohár. Na druhém místě se umístilo družstvo ,,Mijagi“ a třetí příčku obsadilo družstvo ,,Poběžovice.“ Další pořadí není třeba uvádět, protože jak je v Semněvicích zvykem při sportovních kláních, tak odměnu získávají všichni účastníci.

Po skončení turnaje a asi půlhodinové pauze využité k přestavění stanu, lavic a stolů začal koncert skupiny Anonymm Country, která je již pravidelným hostem nohejbalových utkání v Semněvicích. Příjemná hudba přilákala i další návštěvníky, a tak se brzy vnitřní i venkovní prostory zaplnily příznivci country. V příjemné atmosféře byl koncert ukončen před půlnocí.  

Na závěr patří poděkování organizátorům turnaje, paní Hálkové a vlastně všem přítomným.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram