09.12.2023

Pocinovický svařák

Přejít do galerie události

V období Adventu získává setkávání lidí zvláštní význam. Tato doba přináší nejen očekávání vánočních svátků, ale i příležitost spojit se s blízkými a s komunitou sousedů a známých. V Pocinovicích, malé vesnici, kde každý zná každého, se toto setkávání stává ještě výjimečnějším. Je dobře, že péčí pana Šípka a Šípa se připravují nové možnosti, jak si mohou lidé v milé a vlídné atmosféře společně popovídat třeba o tom, jak by bylo dobré udělat něco pro to, aby tato komunitní setkávání měla i v Pocinovicích a Šlovicích kvalitní zázemí.

Pocinovický svařák

Tradice pečení jedlých kaštanů a pití svařáku patří k nezbytné součásti adventní atmosféry. Pocinovické hřiště se naplnilo vůní pečených kaštanů a kořeněného vína, všichni příchozí ochutnávali cukroví, přinesené štoly, zapíjeli alko i nealko výborným svařákem. Komu byla zima, zahřál se u ohně. V místní nedávno obnovené kapli, která slouží jako srdce vesnice, byl vystaven přes 100 let starý dopis adresovaný Ježíškovi. Tento dojemný nález připomíná, že přání a naděje spojené s Vánocemi přetrvávají generace po generaci.

Pocinovický svařák

Při pohledu na tradici psaní Ježíškovi, která se táhne skrze čas, se nelze ubránit otázce: Kolik lidí již napsalo svůj vlastní dopis Ježíškovi letos? Snad se některá z přání, které adresovali občané Pocinovic a Šlovic prostřednictvím pasportizace obecního prostranství, podaří v následujícím roce zastupitelstvu obce splnit ve prospěch dalších pěkných setkávání občanů v Pocinovicích...nejen v adventním čase.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram