27.04.2024

Rybářské závody Semněvice 2024

Přejít do galerie události

27. 4. 2024 se v Semněvicích uskutečnil další ročník rybářských závodů, které jsou na jaře tradičně součástí semněvické poutě sv. Jiří. V 6:00 se u rybníka sešli již první nadšenci. Letošní závody neměly tak velkou účast vzhledem k tomu, že v daném termínu se konaly poblíž Semněvic další 4 konkurenční rybářské závody. I tak ale byla atmosféra u rybníka pěkná a úlovky bohaté.

Rybářské závody Semněvice 2024

V prvním kole, se vylovilo v konečném součtu cca 50 m míry ryb, ve druhém kole již překrmené rybky byly vybíravější a splávky ze břehů bedlivě dohlížejících rybářů se nechvěly tak často. I tak se ve 2. kole vylovilo 15 m ryb. Kdyby se tedy sečetla obě kola, ze semněvického rybníka se vylovil kapr v celkové délce 65 metrů dlouhý. Nikdo od semněvického rybníka neodešel, aniž by neměl alespoň jeden úspěšný záběr.

Rybářské závody Semněvice 2024

Celkovým vítězem rybářských závodů se stal již tradiční účastník Filip Kaplan s celkovým odchytem 869 cm, na druhém místě skončil Vladimír Diviš se 767 cm odchytem a na místě třetím s celkovou nachytanou mírou 698 cm skončil Jaroslav Hrdlička. Největším individuuálním úlovkem byl kapřík 52 cm. Zvláštní poděkování zaslouží Jiří Holzknecht, který se aktivně podílel na organizaci závodů.

Rybářské závody Semněvice 2024

Semněvický rybník bude v brzké době ošetřen dolomitickým vápencem a pomalu se začne chystat nejen na celoroční rybářskou sezónu, ale i na další rybářské závody Semněvická zlatá rybka. Nadějná zůstává i možnost vytvoření Semněvického rybářského spolku.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram