04.11.2023

Semněvická drakiáda:

Přejít do galerie události

Pestrý podzimní festival pro rodiny s dětmi

Dne 4. listopadu jsme v obci Semněvice prožili krásný podzimní den plný zábavy, rodinných okamžiků a vzpomínek na dětství. Tím dnem se totiž uskutečnila Semněvická drakiáda, která přilákala rodiny, přátele a všechny, kdo chtěli prožít nezapomenutelný den krásného podzimního venkova.

Sraz na cestě, která je připravena na podzimní výsadbu stromů, byl pro nás všechny prvním znamením, že se blíží začátek této události. Krásné počasí nám přálo a sluníčko nám svítilo z nádherného jasného nebe, což bylo pro všechny účastníky skvělou kulisou pro společné dovádění. Navíc nám vítr, který občas trochu zamíchal s našimi draky, dodával do pouštění draků určité dobrodružství.

Tatínci a maminky se vrátili do svých dětských let, kdy sami stavěli draky a proháněli je po obloze. Nyní se stali "instruktory dračího letu" pro své syny, dcery, vnučky a vnuky. Nastala doba, kdy se tradice a zábava stala cenným dědictvím, které se předává z generace na generaci. Na obloze jsme mohli pozorovat nesčetné draky různých tvarů a barev, které se vznášely nad námi. Bylo krásné sledovat, jak se střídali draci na obloze s letadly, což přidávalo celému dni nádech vzrušení a pohádkové atmosféry.

Na závěr našeho společného sletu jsme si zapálili táborák a začali opékat buřty. Děti byly nadšené, dostaly pamětní listy s oceněním účasti, které jim připomněly tento nezapomenutelný den.

Ale to nebylo všechno! Během drakiády jsme objevili v naší obci skvělého dračího specialistu, který si sám vyrábí draky různých konstrukčních modelů. Byli jsme ohromeni jeho dovednostmi a nadšením pro tuto krásnou tradici. To nás inspirovalo k myšlence, že příště bychom mohli udělat tvůrčí dílnu a nechat vyniknout um šikovných rukou našich občanů, místo abychom se spoléhali pouze na zakoupené modely.

Semněvická drakiáda je skvělou příležitostí pro naši obec se spojit, oslavit podzim a vytvořit společnou tradici, kterou budeme předávat dalším generacím. Těšíme se na příští rok a doufáme, že se k nám přidá ještě více lidí, kteří chtějí prožít tento úžasný den s námi. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a kteří přišli, abychom společně vytvořili tuto nezapomenutelnou událost.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram