11.07.2020

Turnaj v bowlingu

Sportovní komentátorská legenda navštívila semněvický turnaj bowlingu do kopce. 

V sobotu 11. července se v Semněvicích uskutečnil dlouho avizovaný a očekávaný 13. ročník místní speciality ,,bowligu do kopce.“ Speciality, která se již objevila i v některých turistických průvodcích.

I přes zdánlivou nepřízeň počasí se kolem čtrnácté hodiny na asfaltovém plácku před obecním úřadem sešlo na šedesát příznivců této netradiční sportovní disciplíny. Místní, přespolní, někteří až Holýšova či Plzně, se přesně ve čtrnáct hodin dostavili k zápisu. Zápisné bylo ve výši padesáti korun v jehož ceně byla grilovaná klobása a pivo či nealkoholický nápoj. K samotné soutěži se v kategorii žen přihlásilo dvanáct závodnic, v kategorii mužů deset a v kategorii dětí šest.

Soutěž zahájil tradičně starosta obce Josef Hálek, přivítal přítomné soutěžící i diváky a pak už předal slovo rozhodčímu turnaje, předsedovi výboru pro občanské záležitosti Tomáši Jílkovi. Jako první nastoupily děti. Pravda, některé měly i přes kratší vzdálenost problém kouli vůbec odhodit a tak jim často museli pomoci třeba dědečkové. Že si v Semněvicích vychováváme svůj nový sportovní dorost se ukázalo už při kroketu. I dnes i když jen bokem a na plastových kuželkách s tenisovým míčkem, si zkoušeli první nesmělé vrhy dvou a půl letý Tomášek Jílek a jeho vrstevník Davídek Nguyen. Po dětech už nastoupili dospělí, na střídačku v osmi kolech ženy a muži. Ženy měly pochopitelně dráhu zkrácenou, protože je jistě rozdíl hrát na standardní bowlingové dráze anebo na nerovném asfaltovém povrchu a ještě do kopce.

Každý hráč měl své příznivce, kteří své favority povzbuzovali usazení pod lípami, chránící přítomné i při krátké dešťové přeháňce. Příjemnou atmosféru pochopitelně doplňovala reprodukovaná pop muzika a samozřejmě občerstvení ,,z okna“ zajištěné semněvickým pohostinstvím provozovaným manžely Tomčalovými.

O příjemné překvapení se postarala soutěžící Pája s organizátorem Milanem. Pája si ,,stěžovala“ rozhodčímu, že výsledky nejsou průběžně komentovány. Na to naprosto spontánně reagoval předseda kontrolního výboru tím, že si vzal mikrofon a začal imitovat bývalého československého sportovního komentátora Karola Poláka s jeho nezaměnitelným akcentem. U přítomných, především pamětníků to vyvolalo bouři smíchu a hlasitý potlesk. Starosta později prohlásil, že v první chvíli se domníval, že pustili z rozhlasu nějaký starý sportovní záznam.

Po této kulturní vložce pokračoval turnaj až do pozdních odpoledních hodin. Zamračenou oblohu od Čerchova vystřídala modrá a za parného dusna před osmnáctou hodinou turnaj skončil osmým kolem.

Nastalo hodnocení. Pořadí dětí bylo první Tomáš a pak postupně Martin, Pepíno, Kuba, Rozi a Vendy.

Z žen na stupně vítězů vystoupaly první Milada, druhá Vendulaa třetí Gita. Z mužů zvítězil Tomáš, za ním se umístil Miloš a třetí Ondra. Všichni soutěžící obdrželi od starosty obce diplomy a hodnotné ceny, ale jak už to v Semněvicích bývá, odměněni byli všichni přítomní příjemně stráveným odpolednem. I svatý Petr vyslyšel naše prosby, protože teprve s odklizením poslední lavičky začalo jako na povel intenzivně pršet.

Vedení obce děkuje všem, kdo se podíleli na přípravě a průběhu této akce a zároveň zve na turnaj nohejbalu trojic, který se uskuteční již tuto sobotu 18.7. 2020 na hřišti vedle bývalé školy v Semněvicích a už potřetí bude zakončen country večerem s živou hudbou.Všechny srdečně zveme.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram