20.06.2020

Turnaj v kroketu


V Semněvicích vychováváme nové ,,krokeťáky.“

Po dlouhé době způsobené omezeními ohledně koronaviru, jsme se v sobotu 20. června sešli v Semněvicích vedle kulturního domu k již tradičnímu, každoročnímu turnaji v kroketu.

Sedm dvoučlenných družstev se zapsalo na startovní listinu jedenáctého ročníku. Po loňském roce, kdy jsme poprvé zrušili kategorie děti, ženy, muži, neboť kroket může skutečně hrát každý, kdo udrží v ruce pálku, se přihlásilo o to víc dětí. A tak hráli spolu kamarádi, nebo rodiče se svými dětmi, oproti ostatním dospělákům.

Ve čtrnáct hodin přivítal přítomné hráče i nehrající příznivce starosta Josef Hálek a poté se již řízení turnaje ujal předseda výboru pro občanské záležitosti, zastupitel Tomáš Jílek. Hrálo se s nově koupenou soupravou a tak byl pro některé problém se trefit do standardních branek, nicméně po zahřívacích kolech se hra rozjela naplno každý s každým. Občerstvení, nápoje alko i nealko a grilované klobásy zajistilo místní pohostinství vedené manžely Tomčalovými a dokonce i sedmihořský čaroděj Děšťomor nás vzal na milost a po celou dobu turnaje nespadla ani kapka deště. Ke všemu hrála k dobré náladě reprodukovaná hudba. Po přibližně třech hodinách začalo účtování.

První místo obsadili manželé Jílkovi, kteří jak je patrno z doprovodných fotografií vedou ke sportu i své potomky a dvou a půlletý Tomášek Jílek, který udržel pálku se tak stal nejmladším fandou tohoto sportu. Na druhém místě se umístilo družstvo ,,starosta a Milenka.“ Třetí příčku obsadila dvojice táta se synem, Luboš a Kuba Hajsovi. Další pozice neuvádíme, protože vyhrál vlastně každý kdo se zúčastnil. A stejně tak všichni převzali od starosty  diplomy a ceny. Po ukončení maminy odvedli děti domů a tátové pokračovali v posezení na předzahrádce.

Po dlouhé absenci kdy jsme přišli o oslavu MDŽ, pouť a s ní doprovodné kulturní a sportovní akce, stavění máje či dětský den jsme tak všichni vespolek mohli trávit příjemné sobotní odpoledne.

Vedení obce děkuje všem kteří se podíleli na přípravě akce, všem účastníkům i přihlížejícím. Zároveň zve na příští akce, kdy nejbližší bude semněvická ,,specialita“ bowling do kopce, který se uskuteční 11.7. 2020 vedle kulturního domu v Semněvicích.  


< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram