18.06.2022

Turnaj v kroketu

Přejít do galerie události

Semněvičtí sportovali horku navzdory

Třináctý ročník v kroketu se uskutečnil v sobotu 18. června 2022 vedle kulturního domu v Semněvicích.

Před čtrnáctou hodinou byl připraven ,,anglický“ trávník, rozestavěny branky a organizátoři jen doufali, že vysoká odpolední teplota nikoho neodradí. Po čtrnácté hodině již bylo jasno. Ke startu se přihlásilo osm dvojic a povzbuzovat je přišla řada ,,čumilů.“

Přes první ročníky, kdy hrály smíšené dvojice a kategorie byly rozděleny na dospělé a děti, si tyto později vynutily účast s dospělými. A tak se i nyní hrálo genderově i věkově v různorodých dvojicích.

Pohodovou, klidnou hru doplňovala reprodukovaná hudba, občerstvení i grilované klobásky. Nehrající povzbuzovali, nebo jen klábosili pod slunečníky. Tradičně se totiž sešli nejen místní, ale i přespolní, chalupáři z okolních vesnic a mohli si tedy po roce opět popovídat.

Hrálo se systémem ,,každý s každým“ a před osmnáctou hodinou došlo na finále. A zde nastalo překvapení. První místo totiž získali třináctiletí Jirka s Kubou. Kluci, kteří před dvěma lety měli ještě slzy na krajíčku, protože ani ve dvojici s tátou nevyhráli. Před rokem zatínali zuby, protože jim utekla medailová pozice. Naučit se prohrávat je letos vyburcovalo k maximálnímu výkonu a stanuli tak na pomyslném stupínku vítězů. Jen starostovi jejich vítězství přidělalo vrásky, protože musel operativně láhev alkoholu v ceně pro vítěze vyměnit za dětské šampaňské.

Nemá smysl vypisovat další pořadí, protože jak je v Semněvicích zvykem, odměny si odnesli všichni soutěžící.

Na závěr lze jen dodat, že oběma vítězům již roste konkurence v podobě čtyřletého Tomíka, jeho mladší sestry Julinky a, byť v leže na bříšku, vše se zájmem pozoroval i půlroční Filípek.

A tak původní iniciátor semněvického kroketu, pocinovický chalupář pan Josef Halíř, který se již vzhledem k věku nezúčastňuje, si může být jistý, že jeho nápad má a bude mít následovníky.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram