05.09.2020

Turnaj v nohejbalu


Dvacátý třetí ročník pocinovického turnaje v nohejbalu trojic se letos poprvé uskutečnil v Semněvicích. Původně začal před lety jako odpočinková akce skupiny místních chalupářů pod vedením Pepy Halíře a podpory obce. Postupně se začali k turnaji přidávat nejen místní, ale i přespolní a tak se stal jedním ze dvou každoročních utkání pořádaných semněvickými sportovci. Jak šel čas a začínající účastníci stárli nebo odcházeli do sportovního nebe, od desátého ročníku nesl turnaj název ,,Memoriál Václava Jobáka" po svém zakladateli, přestalo hřiště v Pocinovicích vyhovovat svou kapacitou i zázemím, a proto byl turnaj přesunut do Semněvic, kde jsou vhodnější podmínky. Jen název zůstal původní.

V sobotu 5.září se tak sešlo v osm hodin na hřišti v Semněvicích u zápisu osm trojčlenných družstev. Jako už tradičně v posledních letech nejen místních, ale z celého Plzeňského kraje.

Za pořádající místní sportovce turnaj zahájil zastupitel, předseda výboru pro občanské záležitosti p. Jílek Tomáš a zároveň předal pozdrav nepřítomného starosty Josefa Hálka z důvodu nemoci. 

Poté se již začaly na hřišti střídat družstva podle zpracovaného ,,pavouka."

Počasí přálo celou dobu, podporu soutěžící našli asi u třiceti přihlížejících, včetně nohejbalové drobotiny. O občerstvení se tradičně postarali manželé Tomčalovi. 

Po páté hodině odpolední se začalo s vyhodnocováním. První místo obsadilo místní družstvo ,,Devils" ve složení Jílek T. , Matoušek J. jr. a Paleček M. Druhé místo družstvo ,,Poběžovice" ve složení Kuneš.V., Bednár V., a Král M. Třetí příčku obsadilo družstvo Mrštěnek ve složení Morávková Š., Morávek R. a Halíř M. 

Vítězná družstva obdržela diplomy, poháry s medailemi a věcné ceny. První družstvo navíc hodnotný dárkový balík, sponzorský dar obce Semněvice.

Jak už je ovšem v Semněvicích zvykem, diplomy a věcné ceny si odnesli všichni účastníci turnaje.

Zvlášť poděkování patří místním sportovcům, kteří  se organizace turnaje ujali i rozhodčím p. Jílkovi T., Matouškovi J. st. a Marešovi J.

Po ukončení turnaje ještě řada přítomných rozebírala výsledky dlouho do večera při pivu a reprodukované hudbě. 

Přestože se turnaj poprvé uskutečnil v Semněvicích, předpokládají organizátoři, že na něj účastníci nezanevřou a sejdou se opět příští rok na stejném místě i když při zachování původního názvu turnaje. 

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram