04.05.2024

Úklid obecní hasičárny a proplach kanalizace

Přejít do galerie události

V sobotu 4. 5. se sešli v 8:00 u hasičárny všichni ti, kteří se chtějí podílet na znovuobnovení aktivní činnosti Sboru dobrovolných hasičů v Semněvicích. Na sluneční dopoledne bylo naplánováno vyklizení hasičárny od nepotřebného, zastaralého materiálu, případně dlouhou dobou naskládaného bince. Vše bylo z hasičárny vyvezeno, hasičárna byla vymetena a dovnitř se nastěhovaly už jen ty věci, které budou mít další užitek. Nepotřebné věci byly odvezeny do sběrného dvora. Při té příležitosti došlo k nafocení zastaralé a léta nepoužívané techniky z let 1960 a starší, pro kterou se bude hledat nějaký zájemce, který by ji mohl ještě využít. Osloveno bude Národní technické muzeum, případně kluby vojenské historie ap. V hasičárně tak bude více místa pro věci potřebné a funkční.

Součástí dobrovolné brigády potom byl proplach semněvické kanalizace, ozkoušela se funkčnost čerpadla, roztáhly se hadice, odstranily se poklopy kanálů a kanalizace byla propláchnuta. Při té příležitosti se odstranily částečně i nečistoty na silnici, v nichž již prorůstala tráva. Všichni společnou brigádu ukončili pohoštěním v místní hospodě, hermelíny, camamberty, klobásy, pivo a chléb byl tak malou odměnou za obětavou práci ve volném čase, které si obec váží a děkuje za ni.

< Události obce
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram